מנעולן – לא מה שחשבת

מנעולן מקצועי - לא מה שחשבת

כמנעולן מקצועי, הנותן בין היתר שירותי פריצה לדלתות ומנעולים, אתה נתקל לפעמים בסיטואציות שמחייבות אותך לקחת צעד אחד אחורה ולהפעיל את השכל הישר. חלק גדול מהקריאות שאנו מקבלים הן בסגנון: "נתקעתי מחוץ לרכב" או "הדלת נעולה והמפתח אבד". מרבית הלקוחות שלנו משדרים מצוקה ונותנים לנו להרגיש שאנחנו באמת באים להושיע אותם. אבל המציאות הוכיחה לי שלפעמים דווקא אנחנו עלולים להיקלע למצוקה של ממש...

יש רבים שחושבים שמקצוע המנעולנות הוא טכני בלבד – עושים את העבודה והולכים, מבלי שיהיה צורך להסתכל טיפה “מעבר” ולנסות להבין דבר מתוך דבר. בתור מנעולן מקצועי אני כותב את השורות האלה לאור מקרה שקרה לי לפני מספר שבועות, שאלמלא הייתי “מגדיל ראש” ומגלה חשדנות בלקוח שלפני, הייתי עלול למצוא את עצמי בתסבוכת די רצינית עם החוק ואולי אפילו מאחורי סורג ובריח.

אני בכוונה לא חושף כאן כמובן פרטים מזהים על מקום האירוע, כדי שלא להביא להתפתחויות בלי רצויות.

באחד הערבים בשעה די מאוחרת, קיבלתי טלפון מאדם שביקש ממני להגיע בדחיפות לעיר מסוימת על מנת לפרוץ את דלת הכניסה לדירתו, בטענה שאיבד את המפתח. ציפיתי לשאלה בדבר עלות השירות (בפרט לאור העובדה כי מדובר כאמור בשעה מאוחרת בה נהוג להוסיף על העלות הרגילה), אך האדם לא ביקש לדעת כמה זה יעלה, ורק אמר “תגיע מהר”. וכאן, בעצם, התעורר אצלי החשד הראשון.
אבל בעצם דווקא אותי זה שירת נהדר, כי העובדה שלא סגרנו מחיר תאפשר לי לכאורה   לקבוע עלות גבוהה בסוף השירות ולהציב זאת כעובדה. לכן סיימתי את השיחה ומיהרתי למקום.
פגשתי את אותו האדם בכניסה לביתו – דירה בבניין מסוים. הוא הצביע על הדלת והחל למלמל בהתנצלות, ספק לי ספק לעצמו, כי הוא מאוד מפוזר ואינו זוכר היכן השאיר את המפתח. רק ביקש ממני לפרוץ את הדלת כמה שיותר מהר בטענה שהוא מאוד עייף. שאלתי אותו אם הוא גר כאן לבדו והוא השיב בחיוב.
וכאן, הגיע שלב השאלות שאני בתור מנעולן מקצועי תמיד שואל לפני שאני מתחיל לבצע פריצה לבית או לעסק, דבר שהתברר בהמשך כשלב שבלעדיו לכו תדעו היכן זה היה נגמר.
השאלה הראשונה היתה אם קיימת ברשותו תעודה מזהה או מסמך אחר שמעיד כי הוא אכן בעל הדירה הנ”ל. זאת כמובן על מנת לוודא כי אכן הדירה שייכת לו. הוא טען כי כל התעודות נמצאות בתוך הבית, ואוכל לקבל כל מה שארצה מיד כשניכנס פנימה. לכאורה, טענה מוצדקת. אבל עדיין אין בה די כדי לשלול את החשד לפיו הכל כאן כשורה.
עברתי לשאלה השנייה, ושאלתי אותו האם יוכל בבקשה לפנות לאחד השכנים בקומה על מנת שיזהה אותו כבעל הדירה. הוא החל לנסות להניא אותי מהרעיון, בטענה שממש מאוחר עכשיו ולא נעים לו להעיר את השכנים (למרות שהוא שכח שבמהלך הפריצה כל הבניין יתעורר בוודאות…). וכאן עלה החשד השני שלי.
החלטתי לעשות מעשה ונקשתי על דלתו של השכן ממול. באותו רגע, כאילו “במקרה”, הלקוח הנחמד שלי התנצל על כך ששכח להביא איתו כסף ופנה לצאת מהבניין (מעניין איך את הארנק הוא לא שכח בתוך הבית…). הוא ממש היה “לחוץ” להימלט משם וכאן התעורר החשד השלישי שלי. בעודו יורד למטה, נפתחה דלתו של השכן. התנצלתי על השעה המאוחרת והסברתי כי הוזמנתי לבצע פריצה לדלת הדירה שממול ע”י אדם שטוען שהוא בעל הדירה, והתכוונתי לאמת מולם כי הוא אכן הבעלים, אלא שכרגע לא ממש היתה אפשרות לזהות את האיש שהספיק בינתיים להיעלם.
תגובתו של השכן הפתיעה אותי: “אה, גם אותך הזמינו לפה? זו לא הפעם הראשונה שמזמינים לכאן פורץ דלתות. יש מאבק רציני בין בני המשפחה לגבי הבעלות על דירה שקיבלו בירושה מההורים, וכל אחד מהם מנסה לקבוע עובדה בשטח ולהיכנס לבית. שמע לי, אל תסתבך”.
ניסיתי ליצור קשר טלפוני עם הלקוח הסורר, אך ללא הועיל. הודיתי לשכן בנימוס ועזבתי את המקום.

אם אתם מנעולנים והוזמנתם לבצע פריצה של בית או עסק בכל מקום שהוא, אל תקחו שום דבר כמובן מאליו. אל תתביישו מהלקוח, דרשו ממנו להזדהות בפניכם כבעל הדירה. ואם אין ברשותו מסמך מזהה, צלמו תעודה מזהה או את רשיון הנהיגה שלו, או בקשו מאחד השכנים בבניין לזהות את הלקוח ולאשר כי הוא אכן מתגורר בדירה. כך גם הלקוח יראה שלפניו ניצב מנעולן מקצועי שלא יקח את העבודה בכל מחיר.
אל תיבהלו מלקוח “לחוץ”, הסבירו לו כי כל מה שאתם עושים זה מתבקש כדי להסיר ספקות ובעיות שעלולות לצוץ לאחר העבודה, ולעיתים גם זמן רב לאחר מכן.
סגירת תפריט