עשרת הדברות לבחירה נכונה של מנעולן

עשרת הדברות לבחירה נכונה של מנעולן

לבחור מנעולן זה לא כמו לבחור עוד בעל מקצוע. מנעולן זהו אדם לו אתם נותנים גישה לביתכם, לרכבכם או לכספת שלכם במטרה לתת לכם שירות.
אתם רוצים להיות בטוחים שבחרתם לא רק איש מקצוע אלא גם ובעיקר אדם אמין, ישר, עם "קבלות" וניסיון מוכח. אז איך עושים את זה נכון?
לפניכם עשרת הדברות לבחירה נכונה של מנעולן על סדר הא'-ב', כדי שיהיה יותר קל לזכור...

אזורי שירות, הסמכה, גובה מחיר הוגן

אזורי שירות – בדקו האם המנעולן שאתם רוצים להזמין מספק שירותי מנעולנות באזור אליו אתם רוצים שיגיע. הרי ידוע שזמינות וזמן ההגעה של מנעולן מאוד חשובים לפעמים. לכן מנעולן יחיד מראש לא מפרסם עצמו במרחב גיאוגרפי גדול מדי.

בעל תעודת הסמכה – חשוב מאוד לבדוק למול המנעולן כבר בשיחת הטלפון עמו, האם הוא מנעולן מורשה בעל תעודת מנעולן מטעם עמותה מורשית. מנעולן שאינו מורשה עשוי לבצע עבודה לא מקצועית היכולה לגרום לנזק. שלא לדבר על פורץ המחפש סיבה להגיע לדלת ביתכם.

גובה מחיר הוגן – אם המחיר אותו מבקש המנעולן נמוך מדי – זה קצת חשוד. כי מאוד יתכן ומדובר ב”מנעולן” שאינו מורשה המנסה להשיג עבודה כמעט בכל מחיר, וכאלו יש לא מעט. לא נסכים לקבל שירות ממנעולן שכזה בדיוק כמו שלא נזמין חשמלאי לא מוסמך או קבלן בניין ללא רישיון וכו’. אם המחיר גבוה מדי – גם אז שווה מאוד לקחת עוד הצעה. לא תמיד הצעת מחיר גבוהה פירושה עבודה יותר איכותית.

דלתות, המלצות, ותק, זמינות

דלתות זה לא הכל – עולם המנעולנות רחב מאוד וכולל מגוון שירותים מתחום הנעילה והמיגון. מהחלפת צילינדר לדלת ועד התקנת קודנים, מפריצת רכב ועד שחזור מפתח לרכב. לכן חשוב לפני הזמנת מנעולן לוודא שהוא אכן נותן את השירות אותו אתם צריכים.

המלצות – שאלו חברים, שכנים או בני משפחה האם הם מכירים מנעולן שביצע עבודה ויכולים להמליץ עליו. לפעמים קבלת המלצה על מנעולן יכולה לחסוך המון בירורים וחיפושים, לכן שווה להשקיע קצת בעניין. מנעולן מקצועי ורציני ידאג להציג המלצות באתר או בדף הפייסבוק שלו. תוכלו לבקש לדבר עם אחד הלקוחות הקודמים או לבדוק המלצות באתר אמין כמו “המקצוענים”, “איזי” או “מידרג”.

ותק במקצוע – מנעולן ותיק פירושו מנעולן מנוסה בעל רמת מקצועיות גבוהה. אל תתפתו לקחת מנעולן הנמצא בתחילת דרכו לעבודה מורכבת, גם אם המחיר אותו הוא דורש הוא נמוך. כאשר אתם פונים למנעולן, אל תתביישו לשאול אותו כמה שנים הוא עוסק בתחום. עדיף לשלם קצת יותר אבל לדעת שאיש מקצוע אמיתי מטפל בכם.

זמינות – אחד הפרמטרים החשובים ביותר, אם לא החשוב מכולם. רוב הפניות שלנו למנעולן יקרו דווקא כאשר אנחנו צריכים מענה מיידי. למשל: פריצת דלת כניסה או דלת של אחד החדרים, פתיחת רכב נעול או פריצת כספת. לא מספיק שהמנעולן מצהיר שהוא זמין 24 שעות ביממה ו- 7 ימים בשבוע. המנעולן צריך להגיע אליכם פיזית תוך זמן סביר (כ- 15-20 דקות, לפי העניין).

חלפים מקוריים, טיפים, יושר אישי

חלפים ואביזרים מקוריים – דרשו מהמנעולן להראות לכם מראש את כל החלקים שהוא מתכוון להרכיב – צילינדר, מנגנון, ידיות וכו’. ודאו כי אתם מקבלים סט חדש לגמרי (צילינדר חדש מתוך אריזה סגורה הרמטית) מתוצרת מקורית בלבד.

טיפים – מנעולן מקצועי ורציני לא יסתפק בלתת לכם את השירות וללכת. מנעולן מקצועי יתן לכם הסבר בגמר העבודה על המוצר שרכשתם – טיפול, תחזוקה, טיפים כלליים וכדומה (כמו שימון צילינדר וכו’). הוא גם ישאיר לכם כרטיס ביקור עם מס’ טלפון ויזמין אתכם ליצור איתור קשר במידה ויהיו לכם שאלות.

יושר אישי – לא פחות חשוב מכל יתר הפרמטרים – המנעולן חייב להיות אדם ישר עליו תוכלו לסמוך במאת האחוזים. איך תדעו זאת? ראשית עליו לתת לכם קבלה בגמר מתן השירות. מנעולן שאינו נותן קבלה או מתחמק מלתת קבלה, הוא ככל הנראה מעלים מס או מנעולן שאינו מורשה. בנוסף, מנעולן ישר לא ינסה “לדחוף” לכם מוצרים שאינכם צריכים רק כדי “למקסם” את הרווחים שלו.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

 1. Long time supporter, and thought I’d drop a comment.

  Your wordpress site is very sleek – hope you don’t mind me
  asking what theme you’re using? (and don’t mind if I steal it?
  :P)

  I just launched my site –also built in wordpress like
  yours– but the theme slows (!) the site down quite a bit.

  In case you have a minute, you can find it by searching for “royal cbd”
  on Google (would appreciate any feedback) – it’s still in the
  works.

  Keep up the good work– and hope you all take care of yourself during the coronavirus scare!

התגובות נעולות.

סגירת תפריט